Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

Двајцата пријатели Чоу Хон Лам и Рој Ли веруваат дека добрите и забавни стрипови не секогаш мораат да имаат дијалози. Тие направиле своја колекција стрипови наречена „Ту и Тед“ и раскажуваат секојдневни приказни на навистина чуден начин.

Ликовите од нивните стрипови живеат во разни градови и секојдневно среќаваат различни луѓе. Овие луѓе се уникатни. Тие можат да бидат пријателски настроени, забавни, здодевни, чудни, алчни, неучтиви, слатки… Никогаш не можете да знаете што следно ги чека Ту и Тед. Уживајте во малата колекција стрипови.

1. Уште една приказна за трка

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

 

2. Сладолед

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

 

3. Возење ролери

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

 

4. Жирафа на лизгалка

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

 

5. Карма

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

 

6. Овца во лето

Креативни стрипови со неочекуван и понекогаш мрачен крај

 

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар