Комични и реалистични илустрации: Како изгледа животот на мајките?

Некои велат дека претседателите ја имаат најтешката работа на светот, но Натали Жомар не се согласува. Според оваа уметница од Франција, нема ништо потешко од воспитувањето деца. Со цел да го докаже тоа, таа создала комични и искрени илустрации. Натали ги отсликала маките низ кои минуваат жените во разните фази од мајчинството на толку реалистичен начин што ќе ви ги отворат очите и никогаш повеќе нема да ги земате мајките здраво за готово. Погледнете ги следниве забавни илустрации и дознајте како изгледа животот на една мајка…

Никогаш нема да го заборавите првото доење

Комични и реалистични илустрации: Како изгледа животот на мајките?

Не можете да најдете мир дури ни кога одите во тоалет

Комични и реалистични илустрации: Како изгледа животот на мајките?

Ах тие прекрасни неделни утра кога детето ќе ве разбуди во 5 наутро

Комични и реалистични илустрации: Како изгледа животот на мајките?

Ништо не ве собира…

Комични и реалистични илустрации: Како изгледа животот на мајките?

Се обидувате да се однесувате прибрано, но…

Комични и реалистични илустрации: Како изгледа животот на мајките?

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар