Колоритна градинка во Париз

Колоритна градинка во Париз

Архитектската компанија Palatre and Leclere Architects го промовираше својот најнов проект, колоритната француска градинка „Ecole Maternelle Pajol“ која се наоѓа во Париз. Овој весел проект има за цел да им го разубави стартот на школувањето на многу деца и да им донесе бескрајна среќа во претшколските денови.Колоритна градинка во ПаризТие ја реновирале зградата која е изградена во 40-тите години од минатиот век, давајќи ѝ нов изглед без да менуваат ништо во нејзината структура. Секое дете би сакало тука да го започне своето образование, зарем не?Колоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во ПаризКолоритна градинка во Париз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар