Канцелариите на Ред Бул во Лондон

Автор: Петар Тодоровски

Ред Бул им дал крилја на дизајнерите на „Џамп Студиос“, а овие возвратиле со прекрасни модерни работни простории. Просториите од XIX век се реновирани и претворени во едни од најубавите канцеларии во светот воопшто. Црпејќи инспирација од екстремните спортови поддржувани од Ред Бул, дизајнерите ги исполниле трите ката со лебдечки скали, комфорни кафетерии и барови, маса за состаноци дизајнирана според пинг-понг маса, голема лизгалица и многу други нешта соодветни на хиперактивноста и адреналинот по кои е позната компанијата.Канцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во ЛондонКанцелариите на Ред Бул во Лондон


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Михаела Reply

    интересно е ама е претерано минималистички. не би сакала да работам тука

Остави коментар