Каква е вашата профил-слика на Фејсбук?

Колку пати досега сте биле шокирани од фотографијата која ја објавил некој ваш пријател на својот профил на Фејсбук? Како пак реагирате кога ќе видите дека истиот тој пријател, решил да ја означи таа ужасна фотографија како профил слика, која ќе може цел свет да ја види?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Францускиот фотограф Mathieu Grac се сетил да направи една интересна серија фотографии, која ја нарекол „Boyz and Girlz du net“ (Момчињата и девојките на нет). Неговите фотографии ја истакнуваат опсесијата на секое општество во светот, со профил-сликите на социјалните мрежи. Тие се истовремено исто толку чудни колку што се и смешни, бидејќи се во суштина многу реални и иронично ја прикажуваат потребата на луѓето за внимание во современите општества.Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Каква е вашата профил слика на Фејсбук?Оваа серија фотографии, сама по себе, го подбуцнува прашањето: Зарем сме толку многу опседнати сами со себе?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.target=”_blank”>нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. anna Reply

  e ova eveke preterizam na opsednatos,

 2. vesna Reply

  VO WC SE RAZBIRA :PPPPP

 3. Мона Reply

  Хахаха што фино си се изнасмеaв 😀

 4. elizabeta Reply

  hahaa lele realnost smeski:)))

Остави коментар