Како да го уредите балконот или терасата?

Како да го уредите балконот или терасата?

Никогаш не сме ги ценеле балконите и терасите повеќе отколку сега, за време на пандемијата. Убавото време нè турка на отворено. Терасата или балконот со сенка, ја заменува дневната соба и станува најкористениот простор од станот или куќата.

Како правилно да ги уредиме балконите и терасите, без да претеруваме и без чувството дека нешто недостасува? Како да го направиме со мал буџет, а да достигнеме максимален ефект?

Важно е да се знае дека дури и малиот балкон или тераса можат да изгледаат совршено. Шарените перници и други декорации можат да го направат вашиот мал рај поудобен и поубав. Искористете го просторот паметно. Можете да ставите тркалезни маси, преклопни столици и клупи. Исто така, можете да додадете и кутии за складирање на кои можете да ставите перници. Така ќе добиете место за одмор и за складирање.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 🧺УЮТное СКАНДИ по-русски (@scandiru_home) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de JYSK Srbija (@jyskrs) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ayşegül Şahin (@aysegulsahin03) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de momax_hrvatska (@momax_hrvatska) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lesnina – mjesto inspiracije (@lesnina_inspiracija) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de She.hr (@she.hr) el

Погледнете како оваа артистка ги претвора ѕидовите на нејзината куќа во цветна градина.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар