Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки

Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки

Кет Кафе (Cat Café) во Њујорк е првото кафуле во светот каде што љубителите на мачки можат да седнат за да каснат некое печиво, да се напијат кафе и истовремено да се дружат со бездомните мачки. Замислено е така што мачките слободно се движат низ целото кафуле, а гостите плаќаат одреден надомест за час по што можат да нарачаат нешто и да се галат со нив. Ако некој од гостите премногу се зближи со некоја, може и да си ја вдоми.

Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки

Кет Кафе е отворено како резултат на соработката меѓу производител на храна за мачки и прифатилиште за бездомни животни. Предвидено е наскоро да се отворат уште вакви кафулиња во САД, а потоа и во Европа и Азија.

Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки (7) Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки

Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар