Јапонска уметница трансформира камења во малечки животни кои нема да сакате да ги испуштите од рака

Убавината е насекаде околу нас, дури и на најнеочекуваните места. Јапонската уметница, Аки Наката верува во тоа со целото нејзино срце. Секогаш кога пешачи покрај реката таа бара невообичаени камења за да направи од нив приказна. И после тоа со мала помош од акрилни бои таа создава прекрасни животни од камења што изгледаат толку живо што ќе посакате да ги допрете за да се уверите дека не се вистински. Погледнете ги нејзините неверојатни дела и уживајте!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар