Инструкции за правење деца

Канадскиот фотограф Патрис Ларош не можел да остане мирен во деветте месеци исчекување на неговото прво дете. Во таа еуфорија му проработеле креативноста и смислата за хумор, чиј заеднички резултат е оваа неверојатно оригинална и интересна серија фотографии која наликува на водич за правење деца. Патрис ја фотографирал неговата сопруга Сандра Денис во еден ист кадар во текот на нејзината бременост, така што хронологијата на сликите ги следи промените на нејзиното тело, а на крај сфаќаме и како се раѓаат бебињата.

Со вака документирана бременост, на овие двајца родители нема да им биде тешко да ѝ објаснат на малата Жистин како доаѓаат бебињата на овој свет.Инструкции за правење децаИнструкции за правење децаИнструкции за правење децаИнструкции за правење децаИнструкции за правење децаИнструкции за правење децаИнструкции за правење деца


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар