Илустрирани партитури полни со живот

Руското уметничко дуо Алексеј и Лена, познато по своите неверојатни вештини со хартија, повторно изненади со еден необичен проект. Инспирирани од секојдневието, тие направиле фантастични илустрации врз партитури. На старите листови хартија им дале живот и енергија. Главни теми во нивните илустрации се забавата, танцувањето, работата… Толку многу зрачат со живот, што ќе ве натераат да побарате клавир и да отсвирите нешто од нив. 🙂Илустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со животИлустрирани партитури полни со живот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар