Илустрации кои ја покажуваат убавината на живеењето сами

Илустрации кои ја покажуваат убавината на живеењето сами

Да живеете сами може да биде навистина одлично, а овие илустрации ќе ви покажат зошто. Илустрациите се дело на Јаојао Ма Ван Ас и одлично ја доловуваат магијата на живеење сам. Уживајте!

1. Уживање во мирот

(1)ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-ubavinata-na-zhiveenjeto-sam-kafepauza.mk

2. Играње со миленичето

(2)ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-ubavinata-na-zhiveenjeto-sam-kafepauza.mk

3. Бегство од реалноста

(3)ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-ubavinata-na-zhiveenjeto-sam-kafepauza.mk

4. Работење тогаш кога сакате

(4)ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-ubavinata-na-zhiveenjeto-sam-kafepauza.mk

5. Шолја чај и дожд

(5)ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-ubavinata-na-zhiveenjeto-sam-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар