Хиперреалистични цртежи на предмети кои ќе ве натераат да верувате дека се вистински

Хиперреалистични цртежи на предмети кои ќе ве натераат да верувате дека се вистински

19-годишниот Сушант Ране е самоук уметник кој стана хит на социјалните мрежи со неговите хиперреалистични цртежи. Користејќи само пенкало, маркери и дрвени бои, Ране ја трансформира хартијата пред него да изгледа како тридимензионален предмет. За комплетно да заврши еден цртеж потребен му е цел ден, но резултатите дефинитивно вредат и ќе ве извадат од памет. Погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар