Големата авантура на малите луѓе во светот на храната

Играњето со храната веќе не е својствено само за малите деца, а тоа може многу добро да се забележи и во работата на бразилскиот артист Вилијам Кас. Тој создава забавни минијатурни драми со помош на овошје, зеленчук, семиња, сладолед и сѐ останато што може да се јаде. Артистот им го претставува овој неверојатен свет на фините мали луѓе, каде што портокалот станува сочен базен, лутите пиперчиња се претвораат во оган за кампување и тиквичките се топови кои се дел од циркуско шоу. Погледнете дел од неговата креативна работа…

Големата авантура на малите луѓе во светот на храната

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар