„Голден гејт“ низ 20 фотографии

„Голден гејт“ низ 20 фотографии

Автор: Вики
Поднесено преку „Предложи содржина

„Голден Гејт“ е висечки мост што во превод значи „Златна капија“.Мостот Голден Гејт бил најдолгиот висечки мост во светот кога завршила изградбата во 1937 година. Со тоа станал еден од најпознатите меѓународни признати симболи на Сан Франциско, Калифорнија, па и на САД.Ви ги претставуваме 20-те најубави фотографии од мостот „Голден Гејт“ во Калифорнија.

Сакате и вашиот текст да биде објавен на Кафе пауза? Пишете ни.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. митре Reply

    Не си го може со мостот на Вардар лани што падна!

Остави коментар