Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Овошје и зеленчук + МРИ + GIF анимации = здрава уметност. 🙂 Идејата за овие неверојатни дела е на Енди Елисон, од медицинскиот факултет во Бостон, САД.

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Пченка

Паралелно, додека ја врши својата сериозна медицинска задача на МРИ скенерите, Елисон создава и извонредна уметност. Погледнете ја:

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Сончоглед

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Брокула

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Домат

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Грозје

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Карамбола или ѕвездено овошје (star fruit)

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Лук

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар