Фотографка ја доловува реалноста на родителството

Родителството е вежба во контролиран хаос и токму тоа се обидува да го покаже фотографката Даниел Гуентер. Таа долго време работела со семејства каде што најчесто ги фотографирала оние моменти кои не вклучуваат мрсулави носиња и расплакани дечиња, но по објавувањето на една необично смешна и хаотична фотографија, таа се инспирирала да направи серија во која ќе ја покаже забавата зад лудоста која доаѓа со младото семејство.

Фотографка ја доловува реалноста на родителството

 

„Сакам да откријам што се случува пред да дојдете на фотографирање. Сакам да знам што се случува во домот, зад затворените врати. Ако можете да најдете смешна страна на животот, тогаш веќе сте еден чекор понапред од сите. Родителството е хаотично, но дури и онаа скриената страна може да биде прекрасна“, вели таа.

Фотографка ја доловува реалноста на родителството

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар