Фотографии кои спојуваат два века во еден

Фотографии кои спојуваат два века во еден

Фотографот Џим Адамс имал несекојдневна идеја да направи комбинација од минатото и сегашноста во една фотографија. Тој патувал низ Америка за да ги пронајде потребните пејзажи, куќи и светилници за да може да ги фотографира онака како што изгледаат денес и потоа да ги преработи така што ќе ги додаде старите фотографии над новите и ќе создаде комбинација од два века во еден. Погледнете еден дел од неговата одлична колекција:Фотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еденФотографии кои спојуваат два века во еден


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар