Фасцинантни глетки од авион

Фасцинантни глетки од авион

Најдоброто од летањето со авион е токму глетката кога тој се оддалечува од земјата. Убаво е чувството кога сте меѓу облаците, но уште поубаво е кога меѓу нив се ѕирка шаренилото од улици, згради, куќи, полиња, планини или реки, кои пред да ни се изгубат од видикот, наликуваат на вредни уметнички дела. Некои од нас ваквите глетки ги претвораат во фотографии.

Фасцинантни глетки од авион

Абу Даби, Обединети Арапски Емирати

Фасцинантни глетки од авион

Сан Франциско, Калифорнија

Уживајте во уште триесетина фантастични моменти, уловени низ авионските прозорци на повеќе локации низ светот.

Фасцинантни глетки од авион

Некаде над Лима, Перу

Фасцинантни глетки од авион

Планината Рение во Вашингтон, САД

Фасцинантни глетки од авион

Чара, Сибир

Фасцинантни глетки од авион

Јута, Соединети Американски држави

Фасцинантни глетки од авион

Медисон, Висконсин, САД

Фасцинантни глетки од авион

Зелен ’Рт, Африка

Фасцинантни глетки од авион

Езеро Пирамида, Невада

Фасцинантни глетки од авион

Гвајана, Јужна Америка

Фасцинантни глетки од авион

Бајкалското Езеро во Сибир


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар