Фасцинантни дрвени џинови скриени во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови скриени во Белгиската шума

Посетителите на ова место можат да забележат чудни суштества кои се кријат во шумската област која се наоѓа во западните предградија во Белгија. Оваа фасцинантна уметност е создадена од страна на Томас Дамбо со помош на локални доброволци.

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Од рециклирани материјали, тој создал 6 дрвени џинови, кои можат да се забележат во Белгиската шума како дел од популарната рута за пронаоѓање скулптурно богатство.

Со овој необичен проект, Дамбо сака ги инспирира луѓето да гледаат на ѓубрето како на материјал за изработка на неверојатни нешта. Мораме да се сложиме дека неговите дела се навистина инспиративни.

Ви издвојуваме неколку фотографии од овие фасцинантни скулптури:

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Фасцинантни дрвени џинови во Белгиската шума

Во продолжение погледнете го и видеово:

Погледнете го и овој артист кој трансформира дрвја во фантастични скулптури кои изгледаат како духови на природата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар