Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива

Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива

Фантастичните облакодери на Хонг Конг досега биле фотографирани илјадници пати од секој можен агол, но францускиот фотограф Рома Жаке Легрез понуди една сосема нова перспектива. Насочувајќи го неговиот апарат кон небото, Жаке направил фантастични фотографии од најубавите облакодери во градот. Фотосесијата ја насловил „Vertical Horizon“, а со неколку зборови ја опишува како „трка кон небото“.Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива Фантастичните облакодери на Хонг Конг од поинаква перспектива


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар