Фантастичен уметнички спој на човечкото око со природата

Германската артистка Свења Шмит е креаторот на овие вчудовидувачки фотографии. Таа го користи нејзиното лице како уметничко платно, поточно пределот околу очите, на кој ја прикажува убавината на природата, зеленилото и инсектите на еден специфичен начин.Фантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаНејзините дизајни се инспирирани од различни типови луѓе, животни и други нешта. На некои можеме да видиме инсекти кои опасно лазат кон окото на субјектот, додека други се повеќе некаков одраз на годишните времиња или на фиктивните карактери од цртаните на Дизни. Маркантните сино-зелени очи заслепуваат низ потенцираните трепки со црна маскара, светкавиот накит и колоритната шминка. Фантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаУпотребувајќи пердуви од пауни, полжави, контактни леќи во различни бои и морски ѕвезди, оваа мејкап артистка и фотографка, навистина успеа да нѐ заслепи со нејзините модерни дизајни. На нејзиниот канал на Јутјуб, таа и го покажува процесот на создавање на нејзината уметност.
Фантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаФантастичен уметнички спој на човечкото око со природатаДоколку ви се допадна ова, ќе ве интересира и: Овошни автопортрети на една 16-годишна фотографка.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    kako moze da ja najdam na youtube?

  2. Име Reply

    kako da ja najdam na youtube/??

Остави коментар