Еден британски уметник употребувајќи стари четки создава бајковити приказни од животинскиот свет

Еден британски уметник употребувајќи стари четки создава бајковити приказни од животинскиот свет

Нешто што за нас е ѓубре за друг претставува богатство. На пример, Сајмон Браун (или thegentlemanfelter) собира стари и истрошени четки кои секој друг би ги сметал за бескорисни и од нив создава уметност. Тој четките ги претвора во ливади на кои се шетаат лисици или во гранки од дрвја на кои слетуваат птици, исполнувајќи ги овие креации со љубопитност и живост.

Во продолжение погледнете 20 фотографии со овие креации и слободно восхитувајте ѝ се на оваа убавина.

Еден британски уметник употребувајќи стари четки создава бајковити приказни од животинскиот свет

Останатите креации погледнете ги на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар