Детски цртежи претворени во плишани играчки

Child’s Own Studio ја материјализира имагинацијата и креативноста на децата, претворајќи ги нивните цртежи во вистински играчки. Зад оваа брилијантна идеја стои Венди Цао од Ванкувер, Канада. Таа неодамна се сетила да го изненади нејзиниот 4-годишен син, изработувајќи му играчка според ликот од неговиот омилен цртеж.Детски цртежи претворени во плишани играчкиБлагодарение на нејзините вешти раце и на желбата на многу други родители на идентичен начин да ги израдуваат своите најмили, идејата на Венди за кусо време се претворила во сериозен бизнис. Изработката на овие уникатни играчки чини до 400 долари, во зависност од комплексноста на цртежот.Детски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчкиДетски цртежи претворени во плишани играчки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Oliva Reply

    UNIKATNI 🙂 Mnogu se ubavi

Остави коментар