Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Општествените норми не ви дозволуваат да им откриете на луѓето што навистина чувствувате за нив, но тоа не значи дека не можете да им дадете одредени знаци. Веб-сајтот Miss Havisham’s создал деликатна серија шолји за чај со навредливи натписи за „дамите кои секогаш го кажуваат тоа што го мислат“.

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Те молам умри

„Една мудра жена еднаш ми кажа ’Ако имаш омраза во срцето, мора да се ослободиш од неа’. Сега засега, нашиот омилен начин да ја ослободиме е преку навредливите шолји за чај“, напишала Мелиса Џонсон, авторката на Miss Havisham’s.

Шолјите се достапни во сина, аква или жолта боја и доаѓаат заедно со тацна и силна доза брутална искреност. Натписите вклучуваат навреди од типот „Љубезно те замолувам да се носиш“, „Го мразиме твоето бебе“ и други. Можете да ги набавите посебно или како цел сет, а цената на шолјите и тацните е околу 60 долари. Погледнете ги овие уникатни шолји кои со сигурност ќе ги навредат вашите гости, но барем ќе го сторат тоа со стил…

Љубезно те замолувам да одиш по ѓаволите

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Би можела да те отрујам

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Толку одвратна жена

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Престани да зборуваш

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Што мислите за оваа фотографија?

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Се надевам дека ќе се задавиш

Деликатни шолји за чај што ќе ги навредат вашите гости со стил

Продолжете на следната страница за да ги погледнете и останатите шолји за чај…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар