Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците

Сигурно можете да замислите какво е чувството да се биде славен. Сите, секаде би ве препознавале. Вие не би можеле дури ни влезната врата да си ја отворите без притоа некој да не ве осветли со блиц. Но, благодарение на оваа одлична марама, на папараците ќе им биде малку потешко да направат добра слика од славните ѕвезди.

(2) Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците

Марамата, позната како „Ишу“, е направена од материјал кој ја одбива светлината и ја заслепува камерата од својот блиц до тој степен што сè на фотографијата излегува црно. Саиф Сидики, креаторот на овој модел, за прв пат се сетил на идејата во 2009-та година. 6 години подоцна, со многу истражувања зад себе, тој има модел кој е подготвен за масовна продукција.

Најевтиниот модел чини околу 268 долари, што е мала цена за плаќање… Доколку сте славна ѕвезда! Погледнете како изгледа оваа марама, која досега најмногу ѝ се допаѓа на Париз Хилтон.

(1) Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците (3) Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците (4) Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците

Овој материјал може да си поигра и со видео снимките!

(5) Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар