Блескотот на урбаните градови

Urban Zoom“ е серија апстрактни фотографии од најголемите градови низ светот направени со долга експозиција. Тие се дело на германскиот фотограф Џејкоб Вагнер. Неговата работа често вклучува патувања во различни држави и во оние моменти кога тој не работи на некоја задача го посветува своето слободно време за лични проекти. Погледнете дел од неговата фасцинантна работа…Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови Блескотот на урбаните градови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар