Билборди со фасцинантни научни факти

Билборди со фасцинантни научни факти

Во Јапонија се случуваат по 1500 земјотреси годишно.

Билборди со фасцинантни научни факти

Мачкината мочка свети под дејство на црна светлина.

Билборди со фасцинантни научни факти

Еден дабар може да кутне 200 дрвја годишно.

Билборди со фасцинантни научни факти

Гледате подобро кога сте исплашени.

Билборди со фасцинантни научни факти

Во вселената станувате повисоки одошто сте.

Билборди со фасцинантни научни факти

На себе имате 1.86 метри квадратни кожа.

Билборди со фасцинантни научни факти

Бисерите можат да тежат до 6 кг.

Билборди со фасцинантни научни факти

Во една секунда удираат 100 грмотевици.

Билборди со фасцинантни научни факти

Вашето тело содржи доволно јаглен за да се наполнат 9.000 моливи.

Билборди со фасцинантни научни факти

Секој ден проголтувате по 1 литар мрсули.

Билборди со фасцинантни научни факти

Секој ден испуштате гасови кои можат да надуваат еден балон.

.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар