Артист ја спојува својата уметност со реалноста и си поигрува со нашите умови

Артист ја спојува својата уметност со реалноста и си поигрува со нашите умови

Пјетро Катауедла е италијански артист што открил интересен начин да ја документира убавината на светот со помош на своите таленти. За време на своите патувања, артистот го овековечува своето искуство преку цртежи кои потоа ги спојува со реални пејзажи за да создаде неверојатен 3Д ефект од најпознатите знаменитости. Погледнете дел од неговата неверојатна уметност и направете виртуелна прошетка низ светот…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар