29 фотографии од човечкиот род што ќе ве остават без здив

29 фотографии од човечкиот род што ќе ве остават без здив

Овие фотографии сигурно ќе ги разбудат вашите емоции во целиот спектар на нивното постоење. Тие ја доловуваат различноста на човечката раса, потсетувајќи нè дека живееме на планета каде што тагата и среќата постојат заедно.

„Преку глава ми е од војните кои ги смислуваат старци, а во нив гинат млади луѓе.“

„Преку глава ми е од војните кои ги смислуваат старци, а во нив гинат млади луѓе.“

Некои се убави, силни, инспиративни, а некои се многу тажни. Ви прикажуваме 29 фотографии од човечката раса, без предрасуди и филтри. Само велиме: „Тука се“. Погледнете ги и подгответе се да искусите неверојатно силни емоции…

Палестинско девојче со Калашников помеѓу исламистичките џихадисти во Газа

Палестинско девојче со калашников помеѓу исламистичките џихадисти во Газа


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар