25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

Џулиен Табет има 22 години, а веќе 2 години прави манипулации со фотографии од животни. Според него, животните се неверојатно убави, а нивните различни физички карактеристики се извор на инспирација. Тоа што нему најмногу му се допаѓа кај животните е нивната невиност и анонимност и тој сака да верува дека некои од нив навистина можат да се однесуваат така како што тој ги замислува. Од идејата до реализација на дизајнот, Џулиен работи многу часови на секоја фотографија за да ја направи да изгледа колку што е можно пореална. Погледнете како изгледаат неговите фотографии.

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

25 редизајнирани фотографии со животни што изгледаат надреално и магично

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар