23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

Колку и да ви е тешко да поверувате, овие реалистични слики се всушност цртежи направени со молив. Овој уметнички стил се нарекува хиперреализам и цртежот на прв поглед наликува на фотографија со висока резолуција, но откако ќе погледнете подобро и ќе се фокусирате на деталите, сфаќате дека е цртеж. Јапонскиот уметник Харуки Кудо има 18 години и создава неверојатно реални портрети на животни кои ќе ве натераат да помислите дека се вистински фотографии.
23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

23 неверојатно реалистични цртежи на мачки

За повеќе цртежи продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар