17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

Кога јадете храна што не е само вкусна, туку и убава, задоволството е двојно. А, кога сами ќе успеете да зготвите совршен оброк, задоволството е тројно. Корисниците на Интернет споделија фотографии од своите ремек-дела со кои се гордеат и за кои нема да верувате дека се вистински.

1. „Направив пита во чест на `Игра на тронови’.“

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

2. „Прв обид за змеј торта.“

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

3. „Направив пита за да ја прославам 50-годишнината од стапнувањето на Месечината.“

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

4. „Мојата девојка печеше кифлички мачки!“

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

5. Овие колачиња што личат на типичен појадок изгледаат прилично реални

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

6. Некој не сакал обична торта за новогодишната ноќ

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

7. „Еден мој пријател направи торта за мојот 30-ти роденден.“

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

8. Правењето колаче со портрет на вашето домашно милениче е уште еден начин да му покажете колку го сакате

17 фотографии од вистински ремек-дела што се премногу убави за јадење

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар