12-годишно девојче со моќни стрипови што ни покажуваат дека сите сме се суперхерои!

12-годишно девојче со моќни стрипови што ни покажуваат дека сите сме се суперхерои!

И покрај тоа што повеќето 12-годишни деца само што почнуваат да учат како се црта, Саша Метјус веќе ги користи своите уметнички стапчиња за да направи промена во светот. Младата артистка од Њујорк и авторка на два објавени стрипа, „Бикот што седи: Животна приказна“ (Sitting Bull: A Life Story) и „Помпеја: Загубено и најдено“ (Pompeii: Lost and Found), започнала со нов проект наречен „Секојдневни суперхерои“ (Everyday Superheroes). Целта на проектот е да се создадат и продадат илустрации и сите заработени средства да се донираат на Американската унија за граѓански слободи. Погледнете ги нејзините цртежи и потсетете се дека и вие сте суперхерој во вашиот живот!

(1) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk (2) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk (3) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk (4) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk (5) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk (6) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk (7) 12-godishno-devojche-so-mokjni-stripovi-shto-ni-pokazhuvaat-deka-site-sme-se-superheroi-www.kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар