17 април 2020 | Кафе пауза

5 хороскопски знаци на кои им е потребен личен простор во нивните врски

Доколку припаѓате на еден од овие хороскопски знаци, значи дека веројатно уживате во времето со себе.

9 грешки што ги правите кога користите антибактериски влажни марамчиња

Повеќето луѓе секојдневно користат антибактериски влажни марамчиња, но многумина не се свесни дека ги користат погрешно во одредени ситуации.

Домашен крем од лешник готов за 5 минути – здрав и вкусен

Здравиот крем од лешник ќе го воодушеви целото семејство, особено вашите најмили.

16 луѓе што откриле нешто убаво и одлучиле да го споделат со светот

Овие фотографии се направени од луѓе што откриле нешто интересно и тие се доволен доказ дека животот е полн со пријатни изненадувања, само треба да научите да ги забележувате.

15 начини како да ја претворите скалата во најубавата полица во домот

Ако имате стара скала што веќе не ја употребувате, претворете ја во убава полица. Потребни ви се само украсна хартија, боја за дрво и малку трпение.