05 февруари 2020 | Кафе пауза

Според психолозите, игнорирањето на соработниците може да ве направи попродуктивни

98% од работниците велат дека ја прекинуваат својата работа барем неколкупати на ден.

21 фотографија од работи што можеби ги гледате првпат, но ќе ги запомните засекогаш

На нашата планета постојат многу неверојатни работи и места што сè уште не се многу познати, но дефинитивно вреди да се видат.

Дознајте кои хороскопски знаци имаат oдлични вештини за решавање проблеми

Постојат хороскопски знаци кои се ориентирани кон решенија и имаат одлични вештини за решавање проблеми.

Која е разликата помеѓу интимноста и блискоста и зошто е важно за врската да ги имате двете?

Не можете да бидете интимни со некој што не сте блиски. Но, разликата помеѓу овие две работи е поголема отколку што очекувате.

Феноменални трикови: Како да ја искористите старата козметика?

Сигурно ви се има случено да купите нов крем и да сфатите дека воопшто не ви одговара, па прочитајте неколку корисни совети како да ги искористите производите за убавина за други цели.

Како се заљубуваат хороскопските знаци?

На Овенот му е потребен само еден поглед, Скорпија се чувствува како да е погодена од гром, а ништо не може да го привлече окото на Лавот.

Дали сте слушнале за негативен оргазам и дали знаете како се постигнува?

Оргазмот е резултат на успешна сексуална средба, но едно истражување открило дека оргазмите не се секогаш позитивно искуство.

За една минута: Како да направите самопреглед на тироидната жлезда?

Тироидната жлезда е наречена енергетски центар на телото и е регулатор на работата на сите клетки во телото.

Овие сандали ќе бидат моден императив оваа пролет: Секоја жена треба да ги има!

Модните дизајнери веќе ги претставија своите пролетни колекции и ги истакнаа актуелните модели на обувки.

Зошто понекогаш е потешко да се справите со вашата золва отколку со свекрвата?

Некои жени признаваат дека уште потешко се справуваат со уште една дама во животот на нивниот сакан: неговата сестра.