31 октомври 2018 | Кафе пауза

До сите нови мајки: Дознајте зошто НЕ СМЕЕТЕ да дозволите да го бакнуваат вашето новороденче!

„Беше толку страшно, што болката ми ја искрши душата. Таа беше здраво, слатко и среќно бебе. Кога почина, ја земав во раце и ѝ ја пеев песната ‘Ти си мое сонце’“

4 нешта за кои секогаш ќе се согласувате со вашата сродна душа

Во секоја врска има расправи и несогласувања, но постојат неколку работи за кои секогаш треба да се согласите со вашата сродна душа.

30-дневен предизвик за трансформација и созревање

Често изгледа како животот само да ви поставува сопки, но ако работите напорно можете да напредувате многу.

Дали ова е работата од соништата? Ресторан вработува човек што ќе си игра со кучиња

На кратко, за 100 долари на час, вие ќе одите во ресторан, ќе си играте со кучиња и ќе јадете добра храна. Звучи неверојатно, се согласувате?

8 креативни начини да ги прославите месечнините со партнерот

Без разлика колку долго сте заедно со партнерот, не треба да заборавите да ги прославувате малите нешта.

Истражување: Колку повеќе кафе пиете, толку подолго ќе живеете

Дали се шегуваат на ваша сметка бидејќи пиете многу кафе? Дали не можете да останете будни без шолја кафе?

10 дестинации што би требало да ги ставите на вашата листа за патување за 2019-та година

Иако можеби е рано да правите листа со новогодишни одлуки, сигурно веќе мечтаете за местата што сакате да ги посетите.

Колку се искрени хороскопските знаци?

Некои хороскопски знаци едноставно не знаат како да го сокријат нивното мислење или нивните ставови...

12 симптоми дека вашата мачка страда од артритис

Артритисот е честа појава кај мачките, особено кај постарите.

25 морничави нерешени Интернет мистерии

Од неговото создавање, Интернетот успеал да собере голем број нерешни мистерии, од кои голем дел се морничави.

Селена Гомез го изгуби тронот: Кој во моментов има најмногу следбеници на Инстаграм?

Селена Гомез владееше со Инстаграм од 2016 година, но неодамна го изгуби тронот на оваа социјална мрежа.

АмЧам Македонија избра ново лидерство

На 18-тото Генерално собрание претставници на компаниите членки на Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија) избраа 5 нови членови на Одборот на директори.
Датум: 31 окт 2018
, Автор: