Селена Гомез го изгуби тронот: Кој во моментов има најмногу следбеници на Инстаграм?

Селена Гомез го изгуби тронот: Кој во моментов има најмногу следбеници на Инстаграм?

Селена Гомез владееше со Инстаграм од 2016 година, но неодамна го изгуби тронот на оваа социјална мрежа. Таа има неверојатни 144.418.928 следбеници, но изгледа тоа веќе не е доволно. Иако разликата е многу мала, фудбалерот Кристијано Роналдо се искачи на врвот, со 144.623.373 следбеници. Разликата од 100.000 без сомнение не е мала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Славната пејачка не објавила ништо на Инстаграм од 24 септември, кога и најави дека ќе направи мала пауза од социјалните мрежи, по што заврши и во болница поради емоционален слом. Сите овие нешта негативно влијаеја на нејзиниот Инстаграм, па затоа и Роналдо брзо ја надмина. Дури и покрај фактот што тој во моментов се соочува со обвинување за сексуална злоупотреба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Според бројот на следбеници, на трето место се наоѓа пејачката Аријана Гранде, со 132.507.954 следбеници, на четврто место е Ким Кардашијан со 120.140.605 следбеници и на петто, Бијонсе, со 119.665.269 следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар