8 природни решенија за проблемите со спиењето

Според истражувањата, 8 часа сон во текот на ноќта се идеални, а 70% од луѓето не го исполнуваат тоа.

6 митови за убавината кои не се точни

Доколку следите блогови за убавина, сигурно сте бомбардирани со секакви совети.

Брутално искрени факти за вашиот хороскопски знак

Колку и да не веруваме во него, секој од нас одвреме-навреме си чита хороскоп.

Како повторно да го носите фустанот од матурската вечер?

Секоја девојка се труди да изгледа најдобро што може на матурската вечер. Но што се случува со фустанот потоа?

Природни состојки за отстранување на влакната под пазувите

Многу жени ја одбираат депилацијата како метод за отстранување на несаканите влакна. Но, таа може да ја иритира кожата и да предизвика алергиски реакции кај одредени луѓе.

11 реалистични цели кон кои сите ние треба да се стремиме

Трошете повеќе време правејќи го она што е навистина важно – гледање филмови и серии.