26 мај 2015 | Кафе пауза

Пцујте слободно! Научно е докажано дека пцуењето е добро и за вас и за блиските

Сите пцуеме, само прашање е колку често и колку жестоко, а науката докажала бројни благодати како резултат на оваа честа навика.
Датум: 26 мај 2015
, Автор:

4 причини зошто не е добро да се споредувате со другите

Ние самите сме оние кои си ги одредуваме нашите цели и предизвици. Никако не смееме да дозволиме другите да го одредуваат нашиот успех или во најлош случај - да ги користиме другите луѓе како мерка за нашите успеси.
Датум: 26 мај 2015

10 жешки бјути трендови кои мора да ги испробате ова лето

Убавото и сончево време освен што ни го подобрува расположението, ни ја враќа и потребата да заблескаме.

17 причини зошто (не) ги сакаме Скорпиите

Сите ние во животот имаме барем една личност која е Скорпија во хороскоп. Станува збор за многу интересни и весели луѓе.

Не знаете кој е вашиот тип кожа? Време е да откриете!

Кога станува збор за тип кожа, најчесто се мисли на сува, нормална или масна. Меѓутоа, ако продолжите да читате ќе забележите дека постојат повеќе типови кожа...

10 причини зошто треба да го одберете мажот кој чува куче

Погледнете ги следниве 10 причини зошто би требало да бидете во врска токму со човекот кој чува куче...

8 интересни изрази кои совршено опишуваат 8 однесувања

Науката постојано изненадува нели? Од разните откритија, па сè до имињата кои им ги доделува, постојано се соочуваме со нови идеи и интересни факти.

Вкусен чоколаден колач со банани кој не се пече

Оригинален десерт кој ќе им се допадне дури и на оние кои многу пребираат

10 нешта кои треба да ги знаете доколку започнете врска со девојка која долго време била сингл

Најпрво, треба да бидете трпеливи затоа што таа е навикната на сосема различен живот...
12