07 ноември 2014 | Кафе пауза

13 сочни прашања кои секое машко би сакало да ви ги постави

Мажите кончено признаа дека би сакале да ги дознаат одговорите на некои „сочни“ прашања, но се плашат дека така можат да испаднат несигурни, смешни и љубоморни, и со тоа негативно да влијаат на нивниот понатамошен однос со партнерката.
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

Златни правила за одржување на косата

Секоја жена сака да има коса мека како свила, раскошна и заводлива. Но дали сте сигурни дека правилно се грижите за својата коса, па дури и дали правилно ја сушите или чешлате?
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

Иновации кои му се потребни на светот

Ситниците незабележливо ни одземаат голем дел од времето и од трпението. Затоа, треба овие иновации да ги поставиме што поскоро и во практична употреба, и тоа насекаде.
Датум: 07 ное 2014
, Автор:

5 супер филмови кои излегуваат во ноември

Во продолжение следуваат најавите за пет филмови кои излегуваат во следните неколку недели, а за кои се очекува да остават печат на филмската 2014 година.

10 совети за да престанете да им судите на другите

Никој не сака другите да му судат, а повеќето луѓе не сакаат ниту да им судат на другите. Па сепак, тоа на сите нам ни се случува.

На убавите жени не им е толку лесно колку што мислиме

Сите знаеме за некој пример во кој некоја убава девојка или жена ги добива работите на полесен начин поради тоа што нејзиниот изглед е таков што таа е привлечна според општо прифатените правила за убавина.

13 работи кои само оние што се во долга врска ги разбираат

Знаеме дека сте среќни и исполнети во вашите романтични врски, но признајте, има некои работи кои навистина ви одат по нерви. Сепак, знаете дека и многу други парови се соочуваат со истото, па така товарот ви станува полесен.
Датум: 07 ное 2014
, Автор: