06 октомври 2014 | Кафе пауза

25 знаци дека сте ја нашле личноста со која може да го поминете остатокот од животот

Во филмовите потрагата по вистинската љубов често се сведува на „едноставно знаев дека таа е личноста со која сакам да го поминам животот“. Но, во реалноста, освен ако не се консултирате со гатачка, ова не е толку едноставно.
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Запознајте ја Гарфи, најлутата мачка во светот

Ако Grumpy Cat е намуртена мачка, персиската мачка Гарфи е дефинитивно многу лута, што би помислиле дека сака да ве убие. Замислете да се разбудите во 2 часот по полноќ и да наидете на тој студен поглед вперен точно во вас. Морничаво нели?
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Какво чоколадо обожавате? Тоа кажува нешто за вас

Скоро не постои некој што не сака чоколадо, но освен преференциите за вкусот и за разните додатоци, изборот на чоколадите кои најмногу ги сакаме открива и по нешто за нашиот карактер.
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Видови интелигенција: Која е вашиот адут?

Не може едноставно да се одреди која личност е поинтелигентна од друга. Вообичаено се користи IQ број кој одредува колку една личност е интелигентна, но самата бројка не е доволна за успех во животот.
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Шокантни фотографии кои ќе ве замислат: Што навистина значи да се биде сиромашен?

На фотографиите се прикажани нажалените и пропаднати ликови на сиромашните семејства, а најчесто само невините деца имаат храброст да гледаат во фотоапаратот...
Датум: 06 окт 2014
, Автор:

Градините на космичка шпекулација во Шкотска

Овие градини со несекојдневно име се наоѓаат во шкотскиот град Дамфрис на имотот на архитектот Чарлс Џенкс. Тие се инпирирани од физиката и математиката.

5 здрави ужини, совршени за доцните часови

Неколку комбинации кои ќе ве држат сити до утрото, но кои исто така ќе бидат и добри за вашето тело...

Најважните совети за интервју за работа кои никој не ви ги кажал досега

Ова се најважните совети кои треба да ги знаете доколку се подготвувате за интервју.
Датум: 06 окт 2014
, Автор: