5 здрави ужини, совршени за доцните часови

5 здрави ужини, совршени за доцните часови

Да бидеме искрени, не секогаш е можно да се избегне јадењето за време на ноќта. Некои ситуации (трета смена на работа, одложен авионски лет…) само дополнително ги отежнуваат работите и едноставно мора да додадете уште еден оброк за време на овој ден, додека па во некои други ситуации едноставно сте само гладни.

5 здрави ужини, совршени за доцните часови

Трикот е во наоѓањето на храна која нема да го покачи вашиот крвен притисок, ќе ги смири вашите потреби за јадење и која нема да придонесе за зголемување на телесната тежина. Токму затоа погледнете ги наредниве неколку комбинации кои ќе ве држат сити до утрото, но кои исто така се и добри за вашето тело…

1) 1 банана + 1 супена лажица путер од бадеми
2) 1 јаболко + 30 грама обезмастен кашкавал
3) 60 грама црн грав + 1 мала пченкарна тортиља
4) Боровинки + 375 грама диетален јогурт
5) Моркови + 3 супени лажици хумус


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар