Природен и здрав чоколаден пудинг

Подгответе го брзо, јадете го уште побрзо
Датум: 15 сеп 2013
, Автор:

5 причини зошто вреди да сте во врска со секој хороскопски знак

Без разлика дали сте во врска или сè уште трагате по љубовта, прочитајте кои се вашите најдобри квалитети кога станува збор за врските и романтиката.

Најубаво облечени жени за оваа година

Американското списание „Vanity Fair“ и оваа година ја објави својата позната листа на најдобро облечени луѓе во светот.

Каде се купува љубовта?

Во каква продавница се продава ли љубовта, онаму каде што продаваат убави, светкави работи спакувани во најквалитетната хартија или онаму каде освен бадемите, лешниците, бонбоните се продава и таа, рефус?
Датум: 15 сеп 2013
, Автор:

Оптичка илузија: убавите славни личности стануваат грди

Со овој трик, ќе помислите дека лицата на овие познати личности се на некој начин изобличени, и покрај тоа што тие на фотографиите изгледаат совршено нормално.

Врне врне дожд, да си најдам грош…

Да, ја сакам есента, мирисот на зимници, одењето по есенски лисја, бла бла бла, ама ладно ми е и чувствувам дека за многу брзо ќе почнам да копнеам по летото. И тоа ќе го правам дур да дојде идното. И така сè во круг...
Датум: 15 сеп 2013
, Автор: