„Жешки“ парфеми за Св. Валентин

„Жешки“ парфеми за Св. Валентин

Автор: Александра Чакаровска

Денот на вљубените само што не дошол, а вие немате никаква идеја што да ѝ поклоните на вашата партнерка? Ангелите на „Victoria’s secret“ се токму тука за вас! „Victoria’s secret“ издаде специјално креирана колекција на парфеми спакувани во ексклузивни и луксузни пакувања наменети токму за овој празник. Адријана Лима и Линдзи Елингсон се ангелите кои одблиску ќе ве запознаат со мирисната нота на парфемите.„Жешки“ парфеми за Св. ВалентинЕден од новите парфеми што можете да ги купите е „Simply Gorgeous“ (Едноставно прекрасен). Поседува волшебна нота проследена со мирис на црвени јаболка, цвеќиња и ќилибар.„Жешки“ парфеми за Св. ВалентинВториот парфем е „Bombshell in Love“ (Секс-бомба). Станува збор за лимитирано издание спакувано во луксузно розово шише на пруги, романтично, а истовремено и гламурозно. Се одликува со пријатна нота од црвен грејпфрут, малина и азиска круша, со силни ноти на божур цвеќиња, јасмин и пурпурна фрезија, придружени со основните ноти на сандалово дрво, мошус и крем розово кедрово дрво.„Жешки“ парфеми за Св. ВалентинДодека ги разгледувате и се двоумите кој од парфемите ќе го изберете, можете да ја погледнете жешката фотосесија на прекрасните ангели направена токму за Денот на вљубените.„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин„Жешки“ парфеми за Св. Валентин


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар