Здравствените придобивки кои се кријат во пиењето чаша солена вода наутро

Здравствените придобивки кои се кријат во пиењето чаша солена вода наутро

Солта и водата се намирници кои организмот многу лесно и брзо ги апсорбира, па токму затоа и ви препорачуваме со нив да го започнете вашиот ден. Доволно е да ставите само една лажичка морска сол во чаша млака вода и животот ќе ви се смени на подобро. Овој пијалак пијте го недела дена, а потоа паузирајте исто толку време со цел да ги почувствувате најсилно ефектите.

zdravstvenite-pridobivki-koi-se-krijat-vo-pienjeto-chasha-solena-voda-nautro-www.kafepauza.mk

Зошто би требало да пиете солена вода?

Хидратација – На организмот ќе му овозможите лековита течност која изобилува со минерали.

Варење – Солената вода позитивно влијае врз дигестивниот систем бидејќи содржи ензими кои го поттикнуваат варењето.

Несоница – Минералите од солената вода го смируваат нервниот систем, па токму затоа и со редовно пиење солена вода брзо ќе се справите со несоницата.

Детоксикација – Во текот на една недела, вие ќе го ослободите организмот од сите бактерии и токсини.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар