За што најмногу лажат мажите и жените?

Постојат тајни кои жените сакаат да си ги задржат за себе и кои никогаш не планираат да ги споделат со својот партнер. Американски научници анонимно испитале 700 жени и дошле до интересни податоци за најинтимните женски тајни.

За што жените најмногу ги лажат мажите?

За бројот на мажи со кои што спиеле

Жените коишто во минатото имале поголем број партнери со кои имале сексуални односи, на својот сегашен партнер никогаш нема да му ја признаат точната бројка.

За што мажите и жените најмногу лажат?

За неверство

Минатото би требало да остане минато, барем така размислуваат дури 32% од испитаничките, кои признале дека во минатите или во сегашната врска биле неверни. Најчестите причини за неверството биле незадоволство, досада, брзо минлива заљубеност, чувство дека се посакувани или едноставно поради магнетна привлечност.

За доживувањето оргазам

Дури 48% од испитаните жени признале дека во сексот барем еднаш одглумиле оргазам и тоа затоа што не сакале да го разочараат или повредат својот партнер.

За контактирањето со бившиот

Скоро 75% од испитаните жени барем еднаш го премолчиле пред својот партнер разговарањето (телефонско или преку имејл-пораки) или одењето на пијалак со бившиот партнер.

За фантазирањето и мечтаењето по други мажи

Иако станува збор за нормална појава, ретко која жена ќе му признае на својот партнер дека во текот на сексот си замислува друг маж.

За мастурбирањето

Секоја четврта жена која што е во врска, мастурбира неколку пати неделно. Воедно секоја трета жена признала дека понекогаш гледа порно филмови кога е сама дома.

За што мажите најмногу ги лажат жените?

Речиси да не постои жена која се бори со барем еден комплекс кој ѝ е главна преокупација, како на пример комплексот и лажењето за зголемената телесна тежина или бројот на години. Сепак и мажите не се ослободени од ваков сличен товар.

За што мажите и жените најмногу лажат?

За годините

Во текот на тинејџерските години мажите со цел да освојат некоја девојка лажат дека се барем 5 години постари отколку што се. Како што проаѓаат годините, ситуацијата почнува да се менува, па така четириесеттите години пополека стануваат триесетти.

За висината

Еден од најголемите машки комплекси е токму висината. Мажите коишто се пониски, честопати се чувствуваат несигурно покрај некоја убавица поткачена на високо, па ако и вашиот партнер е висок приближно колку вас, не претерувајте со потпетиците.

За примањата

Имањето пари и добар автомобил се сон на речиси секој маж. Во денешно време кога имиџот на луѓето е попривлечен од онаа вистинската внатрешна убавина, тешко е да се остане прибран. Токму поради тоа мажите се чувствуваат помоќно доколку во дадена прилика спомнат дека се финансиски добро ситуирани.

За негувањето со козметички препарати

Иако козметиката е женска област, сè повеќе и повеќе мажи започнаа да ја откриваат магијата на мазната и сјајна кожа и мирисливата коса. Иако нема да ви признаат, повеќето мажи со задоволство би испробале производи за нега на лице, тело и коса.

За тежината

Тежината е дефинитивно нешто за кое не сакаат да зборуваат повеќето жени, па ако е потребно без никаква грижа на совест ќе кажат лага. Слично е и кај мажите, но во двете насоки. Истражувањата покажале дека 60% од мажите ќе кажат помал број на килограми, а 40% ќе додадат килограми, во зависност од комплексот – преслаба или дебела фигура.

За сексуалната активност

Сексуалната моќ е многу јако оружје за мажите, особено во текот на машките разговори. Токму поради тоа во таквите муабети многу често ќе се провлече и по некоја лага. Лагата за поголем број сексуални активности е посебно присутна кај слободните мажи кои меѓусебно се натпреваруваат.

За големината на половиот орган

Оваа тема навистина не е потребно да се објаснува, бидејќи од памтивек големината на половиот орган била доказ за машкоста. Без разлика што големината не гарантира квалитет во сексот, што можат да го потврдат поголемиот број жени, нема да навлегуваме во деталите бидејќи што и да речат тие, мажите ќе го тврдат спротивното.

За мастурбирањето

Без разлика што мажот ѝ зборува на својата партнерка, жените мораат да бидат свесни дека 99,9% од мажите редовно мастурбираат. Ако на жените не им се допаѓа овој податок, најдобро ќе биде ништо да не ги прашуваат своите партнери.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Ketka Reply

    abe naoplaku vi e, prvin treba za sto lazat ZENITE a posle MAZITE haha :d

Остави коментар