Твид јакна – „Ит“ парчето на оваа сезона кое мора да го иматe

Твидот е малку потежок за комбинирање, но претставува одлична зимска инвестиција. За да изгледате балансирано и да го одбегнете „тешкиот“ изглед мора да внимавате на неколку модни правила. Под јакната најдобро е да носите едноставна блуза, кошула или џемпер бидејќи самата јакна е доволно моќна сама по себе. Можете да носите едноставни црни или сиви пантолони за елегантен и софистициран изглед или хеланки и фармерки ако целите кон посекојдневна комбинација.

0-tvid-jakna-it-parceto-koe-mora-da-go-imate-ovaa-sezona-kafepauza.mk

Друга опција е едноставна блуза или џемпер со голем разнобоен накит во комбинација со црно молив здолниште и црни чизми над коленици. Клучот е во модернизацијата на класиката. Еве неколку комбинации како тоа изгледа. Погледнете.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар