Топ 7 фустани за пролет/лето 2013

Со душа чекате да дојде викенд за да се дотерате и да заборавите на сите грижи и проблеми. Сега срцето може слободно да ви заигра од возбуда, ова се најдобрите седум модели на фустани за пролет/лето 2013.

1. Балмаин (Balmain)

Жолтата е најжешка боја за сезоната пролет/лето 2013, а овој микро мини-фустан е удобен, секси и тренди.
Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013

2. Викторија Бекам (Victoria Beckham)

Овој „гол“ фустан е еден од препознатливите модели на Викторија Бекам. Мора да признаеме, истовремено е софистициран и секси.

Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013

3. Сен Лоран (Saint Laurent)

Овој модел е за похрабрите девојки. Макси фустан со карнери и кожен појас – навистина шик.

Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013

4. Ланвин (Lanvin)

Интересен и женствен модел кој ги истакнува женските облини и ги нагласува вистинските места.

Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013

5. Диор (Dior)

Интересен модел на капут-фустан кој најдобро би се вклопил во вашиот дневен изглед.

Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013

6. Емилио Пучи (Emilio Pucci)

Што е погламурозно од долг бел фустан совршен за вечерна забава, особено во лето?

Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013

7. Џеј Мендел (J Mendel)

Слатки пастелни нијанси. Нане-зелената ќе биде огромен хит идната пролет.

Топ 7 фустани за Пролет/Лето 2013


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар