Тибетски чај за смирување: Заборавете на апчињата и нивните несакани последици

Тибетски чај за смирување: Заборавете на апчињата и нивните несакани последици

Овој чај делува подобро од апчиња за смирување, не го труе организмот и нема да ве успие. Исто така, тој го продолжува и животниот век.

Тибетски чај за смирување: Заборавете на апчињата и нивните несакани последици

Потребни состојки:
  • 2 литри вода
  • 5 грама ѓумбир, изрендан
  • 2 супени лажици сок од лимон
  • 2 супени лажици мед
  • 1 прстофат чили пиперка
  • 1 прстофат анасон
Начин на подготовка:

Зовријте ја водата и оставете ја да врие 5 минути и дозволете ѝ да се олади. Потоа додајте ги во неа останатите состојки и добро измешајте. Овој тибетски чај се пие по неколку голтки во текот на целиот ден или уште подобро, по 1 шолја пред секој оброк. Направената количина од 2 литри чај е доволна за 3 личности, а можете да ја пиете секојдневно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар