Сте се прејале? Исфрлете ги сите маснотии од телото со помош на овој пијалак

Постојат два вида холестерол – едниот е добар, а другиот е лош што може да предизвика болести на срцето и крвните жили. Кога станува збор за борба против лошиот холестерол, не постои подобар избор од грејпфрутот. Во комбинација со целерот и ѓумбирот тој го намалува лошиот холестерол и ги штити крвните жили.

ste-se-prejale-isfrlete-gi-site-masnotii-od-teloto-so-pomosh-na-ovoj-pijalak

Потребни состојки:
  • 1 грејпфрут
  • 2 гранчиња целер
  • 1 дрвце магдонос
  • 1/4 олупен лимон
  • 3 парчиња ѓумбир
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете густ пијалак.

Пробајте го и ова здраво и вкусно смуди што ќе ви го намали апетитот!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар